Strona: XXX Seminarium "Wybrane Problemy Chemii" / Zespół Artystyczny FORTE

XXX Seminarium "Wybrane Problemy Chemii"

2024-01-29
, red.  Magdalena Dul

W dniach 24 i 25 stycznia 2024r. na Politechnice Rzeszowskiej odbyła się jubileuszowa, 30. edycja Seminarium "Wybrane Problemy Chemii". Głównym celem tego wyjątkowego wydarzenia było zachęcenie maturzystów do podjęcia studiów na kierunkach technicznych, zwłaszcza na Wydziale Chemicznym Politechniki Rzeszowskiej.

Podczas seminarium młodzież miała okazję uczestniczyć w fascynujących pokazach chemicznych, przygotowanych przez zaangażowane Koło Naukowe Studentów Chemii "Esprit". Dodatkowo, liczne wykłady pozwoliły zgłębić tajniki chemii oraz poznać ciekawe aspekty nauki.

Kolejną atrakcją podczas seminarium były koncerty Zespołu Artystycznego FORTE Politechniki Rzeszowskiej. Podczas swojego występu zespół zaserwował widowni covery znanych utworów takich jak "Nic dwa razy" w wykonaniu Sanah, "Słucham Cię w radiu co tydzień" Ani Karwan, "Dzięki, że jesteś" Lanberry i Tribbsa, czy „You are the reason” Calum Scott.

Wyjątkowy moment nastał podczas wykonywania piosenki Dżemu "Do kołyski". Widownia postanowiła stworzyć niepowtarzalną atmosferę, włączając latarki i bawiąc się w rytm muzyki.

Studencki Zespół Artystyczny FORTE Politechniki Rzeszowskiej podczas Seminarium wystąpił w następującym składzie:

• Martyna Wrona – wokal
  • Weronika Wróbel – wiolonczela
  • Mateusz Pisula – fortepian
  • Mateusz Froń – gitara basowa
  • Igor Żarski – cajon
  • Jeremi Barciński – skrzypce
  • Filip Cieszkowski – gitara

O profesjonalne nagłośnienie zadbali Tadeusz Mikołowicz oraz Wojciech Gurgul.

To spotkanie z nauką, muzyką i wyjątkową atmosferą z pewnością pozostanie w pamięci wszystkich uczestników. ZA FORTE cieszy się, że mogło być częścią tego wydarzenia!

Powrót do listy aktualności