Strona: O Zespole FORTE / Zespół Artystyczny FORTE

O Zespole FORTE

Zespół Artystyczny FORTE Politechniki Rzeszowskiej

Zespół Artystyczny FORTE Politechniki Rzeszowskiej został założony w 2022 roku przy Zakładzie Informatyki w Zarządzaniu. W skład zespołu wchodzą studenci i absolwenci Politechniki Rzeszowskiej. Zespół FORTE występuje podczas różnych eventów i wydarzeń organizowanych przez Politechnikę Rzeszowską, Samorząd Studencki Politechniki Rzeszowskiej i nie tylko. Organizacja ta pozwala spełniać się zarówno muzycznie jak i wokalnie. Studenci Politechniki Rzeszowskiej mogą tu szlifować swoje talenty oraz umiejętności artystyczne.

Zespół Artystyczny FORTE Politechniki Rzeszowskiej, już podczas pierwszego roku działalności, z przytupem zaznaczył swoją obecność występując między innymi na takich wydarzeniach jak:

• Dni Chemika „Czwórbój Chemiczny” (2022 r.),
  • Graduacja 2022 Wydziału Zarządzania,
  • Wigilia Wydziału Zarządzania (2022 r.),
  • Dzień Otwarty WEiI (2023 r.),
  • Dzień Chemika (2023 r.),
  • Rzeszów University of Technology Students Awards (2023 r.).

Pierwszym opiekunem Zespołu Artystycznego FORTE Politechniki Rzeszowskiej jest mgr inż. Kamil Trojnar (WZ).

Założycielami organizacji są studenci: Mateusz Froń, Wojciech Gurgul i Andrzej Czapka.

Pierwszymi członkami zespołu którzy zapisali się w historii zespołu są:

• Martyna Wrona (wokal, WCh),
  • Magdalena Dul (media, WMiFS),
  • Karolina Szewczyk (skrzypce, WBIŚiA),
  • Martyna Maczuga (wokal, WZ),
  • inż. Mateusz Froń (gitara, WEiI),
  • Wojciech Gurgul (gitara, technik akustyk, WEiI),
  • Mateusz Pisula (instrumenty klawiszowe, akordeon, gitara basowa, WEiI),
  • mgr inż. Andrzej Czapka (perkusja cajon, absolwent WCh).